Schedule for week of July 8, 2024
SUNDAY MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY

6 AM

6:15am - 7:00am

Cycle

Heather Rasmussen

Golf

8 AM

8:00am - 8:45am

Cardio Dance

Karmina Ramos

GE 2

8:00am - 8:45am

PACE

Maureen O'Connor

Golf

8:00am - 8:45am

Cardio Dance

Karmina Ramos

GE 2

8:00am - 8:45am

PACE

Michelle Thompson

Golf

8:00am - 8:45am

Strength Training

Maxim Ofina

GE 2

8:00am - 8:45am

Core Conditioning

Michelle Thompson

Golf

8:30am - 9:15am

Cycle

Maxim Ofina

Golf

9 AM

9:00am - 9:45am

Strength Training

Tim Anderson

GE 2

9:00am - 9:45am

Hatha Yoga

Maureen O'Connor

Golf

9:30am - 10:35am

Water Fitness

Sheri Allen

East Pool

9:00am - 9:45am

Pilates Mat

Lilly Murphy

GE 2

9:30am - 10:15am

SGT- Cross Training/Functional Fitness

Marek Hudec

GE 1

9:30am - 10:15am

Senior Cardio Dance

Carleece Williams

Gym North

9:30am - 10:35am

Water Fitness

Roberta B.

East Pool

9:00am - 9:45am

Strength Training

Michelle Thompson

GE 2

9:30am - 10:35am

Water Fitness

Sheri Allen

East Pool

9:00am - 9:45am

Vinyasa Yoga

Christine Nakagawa

Golf

9:00am - 9:45am

Cardio Dance

Hitomi Masuda

GE 2

9:30am - 10:35am

Water Fitness

Roberta B.

East Pool

9:00am - 9:45am

Strength Training

Maxim Ofina

GE 2

9:00am - 9:45am

Hatha Yoga

Lesley Chinen

Golf

9:30am - 10:35am

Water Fitness

Pilar Takara

East Pool

9:30am - 10:15am

SGT- Cross Training/Functional Fitness

Marek Hudec

GE 1

9:30am - 10:15am

Vinyasa Yoga

Christine Nakagawa

Golf

10 AM

10:15am - 11:00am

Cardio Dance

Maya Diep

GE 2

10:00am - 10:45am

Pilates Mat

Lilly Murphy

GE 2

10:00am - 10:45am

Chair Stretch

Jeff Keches

Golf

10:30am - 11:30am

Water Fitness

Pilar Takara

East Pool

10:00am - 10:45am

Vinyasa Yoga

Christine Nakagawa

GE 2

10:00am - 10:45am

Chair Exercise

Jeff Keches

Golf

10:30am - 11:30am

Water Fitness

Pilar Takara

East Pool

10:00am - 10:45am

Cycle

Michelle Thompson

Golf

10:30am - 11:30am

Water Fitness

Roberta B.

East Pool

10:00am - 10:45am

Chair Exercise

James Sabino

Golf

10:30am - 11:30am

Water Fitness

Pilar Takara

East Pool

10:00am - 10:45am

Chair Yoga

Lesley Chinen

Golf

10:30am - 11:30am

Water Fitness

Sheri Allen

East Pool

5 PM

5:00pm - 5:45pm

Cardio Dance Fusion

Kyle Johnson

GE 2

5:00pm - 5:45pm

Cardio Mat Pilates

Alex Balsinek

Golf

5:00pm - 5:45pm

Recovery- Yin Yoga

Randi Pelaez

GE 2

5:00pm - 5:45pm

Cardio Dance Fusion

Kyle Johnson

GE 2

5:00pm - 5:45pm

Core Conditioning

Kyle Johnson

GE 2

5:00pm - 5:45pm

Cardio Dance

Maya Diep

GE 2

6 PM

6:30pm - 7:15pm

Cycle

Jon Michaels

Golf

6:30pm - 7:15pm

Strength Training

Marek Hudec

GE 2

6:30pm - 7:15pm

Vinyasa Yoga

Randi Pelaez

GE 2

6:30pm - 7:15pm

Strength Training

Marek Hudec

GE 2

6:30pm - 7:15pm

Cycle

Kyomi Bolender

Golf

6:30pm - 7:15pm

Strength Training

James Sabino

GE 2

6:30pm - 7:15pm

Restorative- Yin Yoga

Sunny Averbukh

Loos North

6:30pm - 7:15pm

Strength Training

Kyomi Bolender

GE 2

7 PM

7:30pm - 8:15pm

Cardio Dance Fusion

Manasa Tumkur

GE 2