Schedule for week of July 8, 2024
SUNDAY MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY

6 AM

6:00am - 6:55am

HIIT

Raquel Gonzalez

Studio 1

6:00am - 6:45am

Cycling

Andrea Leavitt

Studio 1

6:00am - 7:00am

BODYPUMP

Viviana Flores

South Bay Family YMCA

6:00am - 6:45am

Cycling

Diana Flores

Studio 1

7 AM

7:30am - 8:15am

Aqua Fit - Shallow

Michelle Manly

Lap Pool

7:30am - 8:15am

Aqua Fit - Shallow

Sonia Contreras

Lap Pool

8 AM

8:00am - 8:55am

Chair Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

8:00am - 8:45am

Cycling

Sonia Contreras

Studio 1

8:00am - 8:55am

Barre

Dina Interiano

Studio 1

8:00am - 8:55am

Chair Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

8:00am - 8:55am

Chair Yoga

Flavia Maingue

Studio 3

8:15am - 9:10am

Hatha Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

8:15am - 8:45am

LES MILLS GRIT

Michelle Manly

Studio 1

8:50am - 9:20am

Extreme Fit - EXPRESS

Michelle Manly

Studio 1

9 AM

9:30am - 10:15am

BODYCOMBAT - EXPRESS

Paty Quintero

Studio 1

9:00am - 9:50am

Zumba

Michelle Manly

Studio 1

9:00am - 9:50am

Pilates

Lisa Fowler

Studio 3

9:00am - 9:55am

BODYCOMBAT

Michelle Manly

Studio 1

9:30am - 10:25am

Hatha Yoga

Paulina Julian

Studio 3

9:00am - 9:55am

Vinyasa Yoga

Dina Interiano

Studio 3

9:00am - 9:50am

Zumba

Cecilia Penunuri-Rada

Studio 1

9:00am - 9:55am

BODYCOMBAT

Renelynne Montehermoso

Studio 1

9:30am - 10:25am

Hatha Yoga

Dina Interiano

Studio 3

9:00am - 9:50am

Zumba

Renelynne Montehermoso

Studio 1

9:00am - 9:50am

Pilates

Jacquie Hardesty

Studio 3

9:30am - 10:25am

Zumba

Sheila Antonio

Studio 1

9:30am - 10:25am

Vinyasa Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

10 AM

10:20am - 10:50am

LES MILLS GRIT

Paty Quintero

Studio 1

10:00am - 10:55am

BODYPUMP

Michelle Manly

Studio 1

10:00am - 10:55am

Chair Yoga

Lisa Fowler

Studio 3

10:05am - 11:00am

Cardio/Strength

Raquel Gonzalez

Studio 1

10:30am - 11:15am

Aqua Fit - Deep

Sonia Contreras

Lap Pool

10:00am - 10:55am

Chair Yoga

Jacquie Hardesty

Studio 3

10:00am - 10:55am

BODYPUMP

Cecilia Penunuri-Rada

Studio 1

10:30am - 11:15am

Aqua Fit - Deep

Raquel Gonzalez

Lap Pool

10:05am - 11:00am

Barre

Paulina Julian

Studio 1

10:00am - 10:55am

BODYPUMP

Renelynne Montehermoso

Studio 1

10:00am - 10:55am

Chair Yoga

Jacquie Hardesty

Studio 3

10:30am - 11:15am

Aqua Fit - Deep

John Nagel

Lap Pool

10:35am - 11:30am

BODYPUMP

Cecilia Penunuri-Rada

Studio 1

11 AM

11:00am - 12:00pm

Hatha Yoga

Kellie Darnell

Studio 3

11:05am - 12:00pm

Zumba Gold

Michelle Manly

Studio 1

11:05am - 12:00pm

Exercise Lite

Michelle Manly

Studio 1

11:05am - 12:00pm

Exercise Lite

Jacquie Hardesty

Studio 1

11:05am - 12:00pm

Exercise Lite

Jacquie Hardesty

Studio 1

11:05am - 12:00pm

Zumba Gold

Sheila Antonio

Studio 1

4 PM

4:30pm - 5:15pm

Cycling

Mari Rios O'Brien

Studio 1

4:30pm - 5:25pm

BODYCOMBAT

Paty Quintero

Studio 1

5 PM

5:30pm - 6:25pm

BODYPUMP

Viridiana Armenta

Studio 1

5:30pm - 6:25pm

STRONG Nation

Michelle Manly

Studio 1

5:30pm - 6:25pm

HIIT

Raquel Gonzalez

Studio 1

6 PM

6:30pm - 7:25pm

Vinyasa Yoga

Emilee Fineout

Studio 3

6:35pm - 7:30pm

BODYPUMP

Kelly Morgan

Studio 1

6:30pm - 7:25pm

Vinyasa Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

6:35pm - 7:05pm

LES MILLS GRIT

Sheila Antonio

Studio 1

6:35pm - 7:30pm

BODYPUMP

Michelle Manly

Studio 1

6:30pm - 7:25pm

Vinyasa Yoga

Rene De Los Santos

Studio 3

6:30pm - 7:25pm

Zumba

Raquel Gonzalez

Studio 1

7 PM

7:10pm - 7:40pm

Zumba EXPRESS

Sheila Antonio

Studio 1