Schedule for week of June 17, 2024
SUNDAY MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY

5 AM

5:45am - 6:30am

Cycle + Strength

Megan Denys

Cycle Studio

5:45am - 6:30am

Total Body Conditioning

Ali Lansdale

Studio 4

5:45am - 6:30am

Cycle

Ali Lansdale

Cycle Studio

8 AM

8:00am - 8:50am

Balance

Maryam Mansooryan

Studio 4

8:00am - 9:15am

Hatha Yoga

Erin Ferguson

Studio 2

8:30am - 9:15am

BODYATTACK Express

Kylee Russell

Studio 4

8:00am - 9:15am

Hatha Yoga

Gina Isaziga

Studio 2

8:30am - 9:20am

Cycle

Kat Gunsur-Smith

Cycle Studio

8:15am - 9:10am

BODYPUMP

Jessica Dickson

Studio 4

9 AM

9:00am - 9:50am

U-Jam

Eric Castillejos

Studio 4

9:00am - 9:50am

Cycle + Strength

Emily Calabrese

Cycle Studio

9:00am - 9:45am

BODYPUMP Express

Megan Denys

Studio 4

9:15am - 10:00am

Aqua Fit

Maryam Mansooryan

Pool

9:30am - 10:20am

Pilates

Jessica Metcalfe

Studio 1

9:00am - 9:50am

Total Body Conditioning

Karen Prorok

Studio 4

9:15am - 10:00am

Aqua Fit

Sherry Gholi Zadeh

Pool

9:30am - 10:20am

Pilates

Flo Pierce

Studio 1

9:00am - 9:50am

Cycle + Strength

Amy Zimmer

Cycle Studio

9:15am - 10:00am

Aqua Fit

Maryam Mansooryan

Pool

9:30am - 10:20am

BODYPUMP

Kylee Russell

Studio 4

9:00am - 9:50am

Full Body Strength

Emily Calabrese

Studio 4

9:15am - 10:00am

Aqua Fit

Sherry Gholi Zadeh

Pool

9:15am - 10:00am

Aqua Fit

Maryam Mansooryan

Pool

9:30am - 10:20am

Pilates

Flo Pierce

Studio 1

9:30am - 10:20am

U-Jam

Danita W

Studio 4

9:30am - 10:20am

Total Body Conditioning

Deanna Chico

Studio 4

9:30am - 10:45am

Hatha Yoga

Emma Fish

Studio 2

10 AM

10:00am - 11:15am

Vinyasa Yoga

Emma Fish

Studio 2

10:00am - 10:50am

Zumba

Susana Marquez

Studio 4

10:00am - 10:50am

Exercise Lite

Maryam Mansooryan

Studio 4

10:40am - 11:30am

Exercise Lite

Jill D.

Studio 4

10:30am - 11:20am

Zumba

Maki Young

Studio 4

10:30am - 11:20am

Zumba Toning

Susana Marquez

Studio 4

10:30am - 11:20am

Full Body Strength

Emily Calabrese

Studio 4

11 AM

11:00am - 11:50am

Zumba

Maki Young

Studio 4

11:30am - 12:20pm

Cardio Hip-Hop

Abby Emanuel

Studio 4

NOON

12:00pm - 12:45pm

BODYPUMP Express

Rexford Nowak

Studio 4

12:00pm - 12:50pm

Cycle + Core

Emily Calabrese

Cycle Studio

12:00pm - 12:45pm

BODYPUMP Express

Jerrose Pugoy

Studio 4

12:00pm - 12:55pm

BODYCOMBAT

Jessica Dickson

Studio 4

4 PM

4:30pm - 5:20pm

Total Body Conditioning

Jenna Arazia

Studio 4

4:30pm - 5:25pm

BODYPUMP

Mariah Rideaux

Studio 4

5 PM

5:30pm - 6:25pm

BODYPUMP

Jenna Arazia

Studio 4

5:00pm - 5:50pm

Zumba

LaMonique Blount

Studio 4

5:30pm - 6:25pm

Cycle

Christina Macatee

Cycle Studio

5:00pm - 5:45pm

BODYCOMBAT Express

Brooke Coraldi

Studio 2

5:30pm - 6:25pm

BODYPUMP

Chris Pryor

Studio 4

5:00pm - 5:50pm

Cardio Hip-Hop

Epiphany Ross-Player

Studio 4

5:30pm - 6:20pm

Cycle

Emily Calabrese

Cycle Studio

6 PM

6:00pm - 6:50pm

Barre

Alicia Ellis

Studio 1

6:00pm - 6:55pm

BODYPUMP

Krista Bowdle

Studio 4

6:30pm - 7:45pm

Kundalini Yoga

Sybilla Dorros

Studio 2

6:30pm - 7:45pm

Gentle Yoga

Emily Aust

Studio 2

6:00pm - 6:55pm

BODYPUMP

Jerrose Pugoy

Studio 4